Belgia laine


Belgia laine
Belgia laine
Juhtum nr.UR-568
ToimikMaailma UFO juhtumid
Aeg ja koht03.03.1990 00:00, Belgia
Objekti kujuKolmnurk
Vaatluse tüüpLähivaatlus
Hind: 0.00€
Kogus:  
      Belgia UFO-laine sai alguse novembris 1989. Teatama hakati enamasti alles nädalaid pärast sündmusi. Enamik teateid käsitlesid madalal kõrgusel lendavat suurt objekti. Mõnes aruandes märgiti ka, et õhusõiduk oli kolmnurkse kujuga ja selle all olid tuled. Belgia UFO-laine saavutas haripunkti sündmustega öösel 30. – 31. märtsil 1990. Sel ööl jälgiti radariga ühte tundmatut objekti ja kaks Belgia õhuväe lennukit F-16 saadeti asja uurima, kusjuures kumbki piloot ei teatanud, et objekti nägi. Järgmise 2 nädala jooksul laekus aga teateid 143 inimeselt, kes väitsid olevat kummalise objekti tunnistajaks. Järgnevate kuude jooksul väitsid veel paljud, et nad on näinud sarnase kujuga objekti. Pärast vahejuhtumit avaldas Belgia õhuvägi aruande, milles kirjeldati tolle öö sündmusi.

30. märtsi paiku kella 23.00 ajal sai Glonsis asuva juhtimiskeskuse (CRC) järelevaataja teate, et Brüsseli kaguosast Thorembais-Gemblouxi poole on liikumas kolm ebaharilikku tule kujulist objekti . Glons CRC palus Wavrei sandarmeril saata patrull vaatluse kinnitamiseks.

Umbes 10 minutit hiljem väitsid mõned hilisemad teated, et nähti teist tulede komplekti, mis liikusid esimese kolmnurga poole. Semmerzakeis asuv liikluskeskuse juhtimisüksus jälgis ühte objekti radaril ja anti korraldus saata välja Beauvechaini lennubaasist kaks hävitajat F-16. Mõned inimesed väitsid, et kogu nähtus oli maapinnalt vaadeldav.

Järgmise tunni jooksul üritasid kaks välja saadetud hävitajat lukustada üheksat eraldi sihtmärki. Kolmel korral õnnestus neil mõneks sekundiks lukustada tundmatu sihtmärk, kuid hiljem näidati, et need olid üksteise suhtes lukustunud, mitte aga tundmatu objekti suhtes. Piloodid ei teatanud kunagi ühestki väidetavast vaatlusest, nad ei näinud ühtegi väidetavat manöövrit ega saanud kunagi oma radaril lukustada ühtegi tundmatut objekti. Kõik muud asjaolud leiti olevat tuntud atmosfäärinähtuse "Braggi" tagajärg.

Pärast 00:30 muutus radarikontakt palju juhuslikumaks ja lõplikult lukustus objekt radaril kell 00:40. Pärast mitut täiendavat aga kinnitamata kontakti naasis F-16 varsti pärast kella 01.00 baasi tagasi.

Wavre'i politsei liikmed, kes saadeti algset aruannet kinnitama, kirjeldavad nelja tulekera, mis olid nagu paigutatud ruudukujuliseks, mis teevad võbelevaid liigutusi, enne kui kaotavad järk-järgult oma heledust ja kaovad lõpuks kella 01.30 paiku neljas suunas. Samuti teatasid nad, et mootorist oli kuulda madalat müra ja tundus, et selle objekti otsast tuleb välja mingi saba, mille peal on turbiin. Paljud väidavad, et see oli helikopter, mida nad nägid.

Aprillis 1990 tegi anonüümne fotograaf võlts foto kolmnurksest UFOst.

3 aastat pärast esimest vaatlust avaldas Marc Hallet essee Belgia UFO lainest, kritiseerides tuliselt Belgia UFO uuringute agentuuri (SOBEPS) desinformatsiooni levitamises meediale. Halleti seisukohaselt oli kogu Belgia UFO laine sisuliselt massihallutsinatsioon ja tegelikku UFO vaatlust selle taga polnudki.Lisa oma arvamus

Arvamuse avaldamiseks logi sisse!

Lisa oma arvamus

Nimi:


Kommentaar: Märkus: HTML kood ei ole lubatud!

Hinne: Halb           Hea

Sisestage pildil nähtav kontrollkood:Sildid: belgia
UFO register @ 2022 | Turvalisuse tagab: veebikaitse.ee